loader-logo

Een jonge moslima brengt getuigenis over leven vanuit haar geloof.

In het kader van de interlevensbeschouwelijke competenties zijn er vanuit de godsdienstlessen tijdens dit schooljaar heel wat initiatieven genomen in de 2de graad. We hadden in het eerste trimester het bezoek van Nadia, een jonge moslima die in verschillende klassen getuigenis bracht over leven vanuit haar geloof. Zij wist onze leerlingen heel erg te boeien.
Afgelopen week kregen heel wat klassen bezoek vanuit het Welzijnshuis. Begeleid door Ellen en Dirk, brachten Alaa uit Irak en Aliza uit Syrië hun verhaal over de weg die zij als vluchtelingen aflegden toen ze in ons land toekwamen. Het was een eye opener voor heel wat van onze leerlingen en een getuigenis voorbij de eeuwige clichés.
In het 3de trimester brengen een aantal klassen ook nog een bezoek aan Fedasil Poelkapelle. Op die manier hopen we dat er bij onze leerlingen openheid groeit als het gaat over andere culturen en godsdiensten. Er valt heel wat rijkdom te ontdekken.

Tags: